Razem z Pałacem Goetza zapraszmy na wyjątkowy wieczór.

Naszymi Gośćmi będzie Zespół Akustyczna Operacja wraz z Gościem Specjalnym, Łukaszem Rybarskim.

Jesteśmy przekonani, że to wydarzenie będzie okazją do przeżycia wielu emocji od nostalgii, zadumy, po zadowolenie, radość, czy zwykłą wesołość.
Gwarantujemy podróż przez meandry świata artystycznego, świata medycyny, przez sukcesy i porażki, wybory planowane i przypadkowe, gdzie stacją docelową zawsze jest muzyka, piosenka, tekst…..

Jeśli nie chcecie Państwo stracić okazji bycia tego wieczoru z Artystami na wyciągnięcie ręki, przeżycia tych wszystkich chwil w tak pięknym wnętrzu jakie oferuje Pałac Goetza,
to zapraszamy pięknie i już cieszymy się na Państwa przybycie.

Akustyczna Operacja i Łukasz Rybarski…. Po jednej stronie mamy zespół muzyczny wykonujący utwory pełne liryzmu, pięknych kompozycji, a po drugiej stronie Artystę kabaretowego, satyryka, aktora.
Myślimy sobie wtedy, że to może są dwa różne światy twórczości artystycznej, ale jak będziecie Państwo mogli się przekonać….tych Artystów łączy bardzo wiele, bo każdy z Nich jest bacznym obserwatorem naszej codzienności, która jest i śmieszna i smutna i radosna, ale często pełna paradoksów i nagłych zwrotów akcji. I każdy z Nich komentuje ten świat poprzez swoje talenty. A mają ich całe mnóstwo.

Wieczór w Pałacu Goetza rozpoczniemy rozmową Łukasza Rybarskiego z prof. Anną Sową Staszczak. Będzie to rozmowa o byciu Artystą, o drogach dojścia do tego miejsca w życiu, usłyszymy między innymi historię pochodzącej z Brzeska, prof. Anny Sowy Staszczak, jej kariery w zawodzie lekarza i pracy naukowej, która doprowadziła ją do tytułu profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Usłyszymy historię dwóch osób, które pięknie łączą świat sceny z innymi swoimi pasjami.
Łukasz Rybarski wykona fragmenty swojego autorskiego programu i odkryje dla nas kolejne swoje talenty, a potem będziemy mieli okazję wysłuchać pięknych utworów zespołu Akustyczna Operacja.

  • Zespół Akustyczna Operacja pochodzi z Krakowa, a powstała dla celów charytatywnego wydarzenia odbywającego się cyklicznie, noszącego nazwę Black or White, wspierającego pacjentów z nowotworami neuroendokrynnymi. W skład Akustycznej Operacji wchodzą zawodowi muzycy z dużym doświadczeniem.

    Tak piszą o sobie:
    Czy ludzie, których spotykamy, przeżycia i doświadczenia, które zdobywamy, mogą zostać wykorzystane do zapisania ich w postaci dźwięków? Odpowiedź brzmi tak, bo taki był początek Akustycznej Operacji. Zespół stworzony dla celów festiwalu Black or White w 2017 roku, którego celem jest pomoc osobom z nowotworami neuroendokrynnymi, działający pod nazwą Acoustic Women wpisywał się w ideę festiwalu, odbywającego się pod hasłem: „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”. Jednak cala istota muzyki leży w prawdzie opartej na tym czego doświadczamy, w prawdzie o nas samych. Bagaż emocjonalnych doświadczeń, czerpanie inspiracji z obserwacji życia, stały się początkiem do zapisania myśli i przeżyć w postaci pięknej, poruszającej serca muzyki. Takie są właśnie nasze teksty i nasza muzyka. Chwytają za serce, czasami sięgają jego dna, wprowadzają w zadumę, niekiedy karcą, nakazują otworzyć oczy na doświadczenia tego świata, otrząsnąć się z emocji i stanąć na nowo ze swoim życiem – twarzą w twarz, nabierając głębszego oddechu, który pozwala pokochać je na nowo. W naszych utworach jesteśmy my, czasem zabawne, czasem cierpiące – bo Akustyczna Operacja to muzyka pisana życiem, to prawda o nas samych.

  • Łukasz Rybarski to polski komik, aktor, reżyser, scenarzysta, artysta kabaretowy, osoba wielu talentów, współtwórca Kabaretu pod Wyrwigroszem. Popularność zyskał dzięki swojemu unikalnemu stylowi stand-upu. Jego występy charakteryzują się ostrym humorem, inteligentnie komentującym otaczającą nas rzeczywistość. Łukasz Rybarski ma umiejętność zauważania i wyolbrzymiania codziennych absurdów, co sprawia, że Jego żarty są bliskie wielu widzom.
    Jego materiały często dotykają tematów społecznych, politycznych oraz relacji międzyludzkich, a dzięki swobodzie w wyrażaniu opinii i braku cenzury, Łukasz Rybarski jest uważany za jednego z tzw. głosów pokolenia w polskim stand-upie. W Jego występach można dostrzec też nawiązania do popkultury i osobistych doświadczeń, co dodaje autentyczności Jego komedii.
    Warto również wspomnieć, że Rybarski jest obecny nie tylko na scenie stand-upowej, ale i w internecie, gdzie Jego skecze i występy cieszą się dużą popularnością na platformach takich jak You Tube. Jest to komik, który nie boi się ryzyka i zawsze stara się dostarczyć publiczności świeżą i oryginalną treść.

SKŁAD

Łukasz Rybarski oraz Akustyczna Operacja w składzie:

Izabela Mytnik – wokal, instrumenty klawiszowe, akordeon, autorka muzyki.
Anna Sowa-Staszczak- wokal, autorka tekstów.
Gertruda Szymańska – perkusja.
Bartłomiej Stuchlik- kontrabas.
Jarosław Meus- gitara akustyczna.