Kroke powraca do Tarnowa! Zespół wykona swoje najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne utwory – “The best of KROKE

 

To doskonała okazja aby pozwolić wciągnąć się w tą muzyczną podróż, do jakiej zaprasza nas Krakowskie Trio, oraz zaproszony przez zespół Sławek Berny.

Po występie będzie możliwość spotkania z muzykami we foyer, oraz zakupu płyt i otrzymania autografu. 

 

 

 KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka muzyków: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronią od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.

 Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.
    KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie. 

 

 

   Sławomir Berny, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Profesora
Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Był
członkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów i festiwali muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in; Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Laureat Drugiej Nagrody na konkursie Jazz Juniors, wraz z zespołem Over Time w 1990 roku. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990-2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993- 2010), Piwnicy pod Baranami (1994-2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich. 

Nieustannie koncertuje z wieloma najlepszymi artystami w kraju i za granicą.